AUTOMATICKÉ KOTLE ŠEBEK

TOPTE ÚSPORNĚ EKOLOGICKY A POHODLNĚ

KOVARSON

Kovasron

GEKON 

    5. emisní třída na uhlí a pelety          EKODESIGN

Kotlové těleso je svařenec z kotlového plechu vysoké jakosti. Vnitřní část kotle je z 6-ti mm plechu a kritické místa kotle jsou zesíleny na 8 mm sílu plechu. Venkovní plášť kotle je z plechu o síle 4 mm. Na přední straně kotle jsou umístěna horní čistící dvířka, prostřední zapalovací dvířka a spodní popelníková dvířka. Na bočních stranách kotle se nachází popelníková dvířka svislého výměníku. Na zadní straně kotle je pak kouřový vývod o průměru 156 mm, který umožňuje průchod spalin do komína. Vstup a výstup topné vody plus vypouštěcí ventil je také umístěn na zadní straně.

Horizontální výměníky se čistí pomocí vysunutí turbulátorů a vyčištění komor předními horními dvířkami škrabkou. Vertikální výměník se pak čistí z horní části kotle po sundání zadní části horního oplechování a otevření komory za pomocí škrabky.

Kotel je ovládán nejmodernější řídící jednotkou SPARK, která umožňuje ovládání až 4 čerpadel a v základní výbavě jeden směšovací ventil. Dále je možnost za pomocí modulů rozšířit až na celkem 5 směšovacích ventilů a okruhů. Jednotka automaticky ukazuje množství paliva v zásobníku. Jednotka může také být spojena s pokojovým termostatem, který umožnuje i plnohodnotné ovládání kotle z pokoje. Tato jednotka se řadí mezi jednu z nejmodernějších a nejjednodušších na ovládání! Díky sparkNET modulu je možné kotel plnohodnotně ovládat i přes internet.

Přednosti kotle:

-          5. emisní třída na uhlí a pelety

-          EKODESIGN

-          účinnost až 95,5%

-          nejmodernější řídící jednotka SPARK

-          zásobník 300 litrů

-          výkon kotle 20 kW a 25 kW

-          nejvyšší sezónní energetická účinnost 84,31 % u kotle na uhlí!

Parametry:

Gekon     20 25
Výkon kotle dle ČSN 070240 kW   20 25
Účinnost %   95,5 91
Hmotnost kg   550
Hloubka celková mm   910
Výška mm   1245
Šířka mm   1195
Emisní třída dle ČSN 303-5 – Hnědé uhlí ořech 2 l   5
Průměr kouřového hrdla mm   156
Výška osy odkouření od podlahy mm   1000
Vytápěná plocha m2   200 250

 

Další informace

Zavolejte nám

603 277 253

Nabízíme Vám kotle firmy KOVARSON  http://www.kovarson.cz